top of page

Sun+ Life


D Vitamini Nedir?


Sağlıklı kemikler oluşturmak ve kemik sağlığını korumak için D vitaminin varlığı çok önemlidir. Bunun önemli nedeni, kemiğin önemli bileşeni olan kalsiyumun ancak D vitamini varlığında vücut tarafından emilmesidir. Güneş ışınlarının, ciltteki bir kimyasalı etkin bir vitamin formuna dönüştürmesiyle vücutta D vitamini üretilir.

Cildinizin ürettiği D vitamini miktarı; günün saatine, mevsime, cilt pigmentasyonuna bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yaşanılan yere, yaşam tarzına bağlı olarak, D vitamin üretiminde azalma olabilir ya da tamamen yok olabilir.

 

D Vitamini Kaynakları Nelerdir?


D vitamininin temel kaynağı güneştir. 30 dakika güneşlenme sayesinde yeterli oranda D vitamini üretilebilir. Günlük D vitamini ihtiyacını sadece besinler ile sağlamak mümkün değildir. Çünkü besinlerle günlük ihtiyacın yalnızca %20’si karşılanmaktadır. Bu yüzden güneş ışığından yararlanamayan bireyler büyük risk altındadır. Bu nedenle hekimle bu bilgilerin paylaşılıp, gerekli görüldüğü takdirde de D vitamini takviyesi verilmesi gereklidir. 

D Vitamini Eksikliği Kimlerde Görülür?

  • Açık tenli kişiler

  • Kapalı ortamda çalışan kişiler

  • Yaşlılar

  • Beslenme bozukluğu olanlar

  • Kapalı giysi giyenler

  • Gebe ve emziren kadınlar

  • Böbrek hastalığı olan kişiler

  • Karaciğer hastalığı olanlar


Sun+ Life (Güneşin Gücü)


Sun+ Life, sağlığımız için hayati önem taşıyan D vitamini kaynağıdır. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, vücut direncini artırarak hastalıklara karşı korur.

Genel olarak D vitamini eksikliği, yetersizliği yaygın olarak görülen bir durumdur. Günümüzde de çeşitli nedenlerle güneş ışınlarından yeterince faydalanılmadığından dolayı D vitamini bakımından zenginleştirilmiş yiyecekler, D vitamini destek tedavisinin önemini arttırmaktadır.

Önemli bir D vitamini kaynağı olan ve içerisinde birçok vitamin barındıran Sun+ Life, içeriğindeki doğal özler sayesinde ihtiyacımız olan vitaminleri almamızı sağlar. İçerisinde bulunan yüksek D vitamini sayesinde kemikleri güçlendirir, kalsiyum ve fosfor emilimini düzenler. Sun+ Life ile vücut direnci artırılarak hastalıklara karşı direnç sağlanmış olur.


Sun+ Life zengin içeriğiyle, D vitamini eksikliğinde ortaya çıkabilecek kronik yorgunluk, uyku bozuklukları, obezite, kemiklerin güçsüzleşmesi gibi sorunların ortaya çıkmasını önler. Sun+ Life içerisinde bulundurduğu D vitamini ile bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hastalıklara karşı korur ve size sağlıklı günler yaşatır.


64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page