top of page

Power Life


B Vitamini Nedir?


B vitaminleri, sekiz çeşiti bulunan ve her biri vücuttaki fonksiyonların devamlılığını sağlamada aktif role sahip vitamin çeşitleri olarak biliniyor. Bazı besinlerin içeriğinde tek bir B vitamini türevi bulunurken, bazılarında ise birçok B vitamini türevi bir arada olabiliyor.


B Vitamini Nasıl Kullanılır?


B vitaminleri normal koşullarda tüketilen besinler aracılığıyla vücutta depolanabiliyor. Ancak hastalık, ilaç kullanımı gibi durumlar nedeniyle vücuttaki B vitamini değerleri normal seviyelerin altına düşebiliyor. Bu gibi durumlarda ise kapsül ya da tablet formundaki B vitaminleri ile takviye desteği sağlanabiliyor. Söz konusu takviyeler iki farklı şekilde bulunuyor: Kompleks B vitaminleri ya da tek bir tür B vitamini (Örneğin; B12 tableti.) Bu durumda hangi tür takviyenin kullanılması gerektiği konusunda bir hekime danışmak, istenmeyen etkilerin önüne geçmek adına büyük önem taşıyor. 

C Vitamini Nedir?


C Vitamini askorbik asit, suda çözünen bir mikro besindir. Vücut hücrelerini serbest radikallerden koruyan güçlü bir Vücutta demirin emilmesi ve depolanmasında rol oynar. Kemiklerde kan damarları, kıkırdak, kas ve kollajen oluşumu için önemlidir. Aynı zamanda vücudumuzun iyileşme sürecinde etkisi büyüktür.


C Vitamini Nasıl Kullanılır?


İnsan yaşamı için büyük önem arz eden bu vitaminin öğünlere günlük periyotta dahil edilmesi gerekiyor. Uzmanlar bunun için, özellikle C vitaminini bolca içeren sebze ve meyvelerin tüketilmesini öneriyor. Fakat ek bir takviyeye ihtiyaç duyulduğunda tablet formdaki C vitaminlerine de başvurulabiliyor. Bu vitamin suda çözünebilir olması bakımından, söz konusu tabletler de ilaç şeklinde tüketime sunuluyor.


Gıda ve kozmetik sektörlerinde ise genellikle C vitamininin işlenmemiş halinden faydalanılıyor. Güçlü bir antioksidan olan bu vitamin, hazır gıdaların raf ömrünü uzatmak ya da herhangi bir gıda ürününün besin değerini yükseltmek için kullanılabiliyor. Kozmetik sektöründe de yine antioksidan özelliği ile bilinen C vitamini ağırlıklı olarak krem, serum ve losyon gibi cilt bakım ürünlerinin içeriğine katılıyor. E Vitamini Nedir?


E vitamini, dördü tokoferol ve dördü tocotrienol olmak üzere yağda çözünen sekiz farklı birleşimden oluşan bir gruba verilen addır. E vitamini, beyin, cilt, göz, ve dolaşım sistemi sağlığı gibi görmek için de önemli besin birleşimidir.


E Vitamini Nasıl Kullanılır?

E vitamini, vücudun günlük işlevlerin yerine getirilebilmesi için gerekli olan ve tokoferol olarak da adlandırılan temel vitamin türlerinden bir tanesidir.

Tıpkı A, D ve K vitaminleri gibi E vitamini de yağda çözünür ve karaciğerde bir miktar depolanabilir. Besinlerle birlikte alındıktan sonra ince bağırsaklardan emilen bu vitamin, karaciğerde depolanabilme özelliği bulunması sebebiyle eksikliği suda çözünen vitaminlere oranla daha az görülen bir besindir. Karaciğere ek olarak kalp, böbrekler, böbrek üstü bezleri, kaslar ve dokularda da bir miktar E vitamini depolanabilir. Bitkisel yağlarda ve değerli yağlar içeren bitkisel besinler E vitamininin temel kaynakları arasında yer alır. Besinlerle birlikte vücuda alınabileceği gibi E vitamini, bazı durumlarda E vitamini takviyeleri şeklinde de vücuda alınabilir. Bu ihtiyaçın günlük olarak karşılanması oldukça önemlidir. Uzun süre boyunca E vitamini kaynaklarının yeterli miktarda tüketilmemesine veya bazı hastalıklar nedeniyle E vitamini yetersizliği geliştiğinde sağlık açısından bazı olumsuzluklar sonuçlar ortaya çıkabilir. 

Power Life (Takviye Seansı)


Power Life, vitamin kompleksi zengin bir içeriğe sahiptir ve enerjiyi artıran bileşenleri ile gün içerisinde vücut direncini artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Bizim için gerekli olan vitaminlerin hepsini bir arada bulunduran Power Life, hücre yenilenmesini sağlar ve cildi yaşlanmaya karşı korur. Power Life içerisinde E, C ve B vitaminlerinin çeşitlerine kadar birçok faydalı vitamin bulunmaktadır. Power Life içerisinde bulunan tüm bu vitaminler her gün mutlaka alınması gereken, antioksidan etkisi olan vitaminlerdir. Ayrıca beyin fonksiyonlarının daha işlevsel çalışmasına yardımcı olan Power Life hafıza güçlendirici olarak da görev yapar.Power Life’ın Faydaları

  • Kronik yorgunluğu önler.

  • Vücut direncini artırır.

  • Kas ağrılarının azalmasına yardımcı olur.

  • Hafıza güçlendirici etkisi vardır.

  • Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur.

  • Kardiyolojik sorunların ortaya çıkmasını önler.


Yaşamsal faaliyetleri sürdürebilmek için çeşitli vitaminlere ihtiyacımız vardır. Temel de vitaminlere olan bağımlılık bu şekilde açıklanabilir. Düzenli Power Life kullanımı gerekli olan vitaminleri almamıza yardımcı olur. Power Life dokuların yenilenmesini sağlar ve bağışıklık sistemini geliştirir. Buna bağlı olarak çeşitli hastalıklara karşı bir koruma kalkanı edinilmesini sağlar.

51 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page