top of page

Multi Life


Bağışıklık Sistemi Nedir?


Bağışıklık sistemimiz vücudumuzu bakterilerden, hastalıklardan ve virüslerden koruyan önemli bir sistemdir. Bu önemli sistem stres, kötü diyet, egzersiz yapmamak,

çeşitli beslenmemek gibi durumlar ile güçsüz kalabilir. Bu nedenler, bağışıklık sistemimizin görevlerini, yerine getirmesinin önündeki büyük engellerdir. 

Bağışıklık Sisteminin Zayıf Ya Da Güçlü Olduğunu Nasıl Anlarız?


Bağışıklık sistemi bizi hastalıklardan korur, enfeksiyonlara ve vücuda giren yabancı maddelere karşı savaşır. Bu sistem sürekli olarak çalışır ve vücudu korunmasını sağlar. Bazı durumlarda, bağışıklık sisteminin herhangi bir nedenle etkisinin azalmasıyla kişiyi hastalıklara karşı savunmasız hale getirir. Bu durum gündelik hayatın kalitesini olumsuz etkileyen bir durumdur.


Bağışıklık sisteminin zayıfladığının en önemli göstergeleri; daha sık hasta olmak ve sağlıklı bireyleri ciddi derecede etkilemeyen hafif enfeksiyonları ağır geçirmektedir. Bağışıklığı zayıflayan kişilerde; stresli dönemlerde hasta olma, sindirim sistemi problemleriyle sık karşılaşma, yaraların geç iyileşmesi, sık sık enfeksiyonlara maruz kalma, sebebi bilinmeyen yorgunluk ve bitkinlik sıklıkla yaşanır.


Bu kişilerde, sık görülen nezle gibi basit üst solunum yolu hastalıklarından iyileşme süresi daha uzun olabileceği gibi zatürre, bronşit ve deri enfeksiyonları gibi daha ciddi problemler olabilir. 

Bağışıklık Sistemimiz için Nasıl Önlemler Almalıyız?


- Düzenli ve çeşitli bir şekilde beslenilmelidir.


- Düzenli ve kaliteli bir şekilde uyunmalıdır.


- Bağışıklık sistemi için günlük su tüketimi büyük öneme sahiptir. Ortalama olarak 2 - 2,5 litre su içmeye özen gösterilmelidir.


- Her vitamin genel sağlık için büyük öneme sahiptir fakat bazı vitamin ve mineraller bağışıklık sisteminde öne çıkmaktadır. Bu vitaminler A, B, C, E, D, demir, folik asit, çinko ve selenyum olarak bilinmektedir.


- İyi çalışan bir sindirim sistemi, bağışıklığın desteklenmesi anlamına gelmektedir.Multi Life (Güçlü Bağışıklık)


Multi Life, vücudumuzda sentezi yapılamayan vitamin ve minerallerin takviye olarak alınmasını sağlar ve bu sayede vücudun hastalıklara karşı direnç kazanmasına yardımcı olur. Multi Life içerisinde bulunan doğal vitaminler hücre yenilenmesine yardımcı olur, cildi yaşlanmalara karşı korur ve kronik yorgunluğun önüne geçer. Multi Life, bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı güçlü bir savunma sistemi oluşturur. Multi Life ile birçok bakteri, virüs ve bunların yol açtığı hastalıklara karşı vücut direncinin artması ve enfeksiyon riskinin azalması sağlanır. ​

Multi Life’ın Faydaları

  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Kansızlığı önler.

  • Hafızayı güçlendirir.

  • Yaşlanma belirtilerini önler.

  • Kemik sağlığını korur.

  • Kalp ve damar sağlığını korumaya yardımcı olur.

  • Kronik yorgunluğu önler.


Multi Life, vitamin ve mineral , bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarını destekleyen besinler içermektedir, bu sayede vücudun hastalıklara karşı güçlü olmasına yardımcı olur, güçlü bir bağışıklık kazanılır.


29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page