top of page

Iron LifeDemir Minerali Nedir?


Hastalıklardan korunmaya yardımcı olan, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunan demir minerali vücudumuz için gerekli olan çok önemli minerallerden birisidir.

Vücudumuzda demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunur ve oksijenin taşınmasında rol oynar. Eğer vücudumuzda yeterli miktarda demir minerali yoksa daha az kırmızı kan hücresi üretilir ve hemoglobinin azalmasıyla vücudumuz için hayati önem taşıyan oksijen de azalır. 

Demir Eksikliği


Demir eksikliği, vücudun ihtiyaç duyduğu demir mineralinin çeşitli nedenlerle alınamaması durumudur. Eksikliği sonucunda kansızlık denen hastalık ortaya çıkar. Eksikliğinin en önemli nedenlerinden biri besinlerden yeterli kadar demir mineralini alamamamızdır. Adet dönemi ve gebelikte vücudun demir ihtiyacında artış yaşanır.

Demir eksikliği yetişkinlerde; nefes darlığı, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, baş dönmesi, aşırı sinir gibi sorunlara yol açabilir. Çocuklarda ise büyüme aşamasında demir çok önemlidir. 

Folik Asit Nedir?

Folik asit, kahvaltılık simit ve ekmek gibi gıdaların içerisine eklenen folat türü birleşimli bir vitamindir. Çoğu gelişmiş ülke folat eksikliğini önleyebilmek adına üretilen çeşitli gıdaların folik asit ile desteklenmesini zorunlu kılmıştır. Bu uygulamalara rağmen folat eksikliği özellikle hamile ve yaşlı kişilerde çok sık görülen bir durumdur. 


Iron Life (Takviye Seansı)


Iron Life, vücut tarafından üretilemeyen Demir Mineralini vücuda almaya yardımcı olur. Iron Life ile vücuda alınan Demir Minerali alyuvarların yapımında ve oksijen taşınmasında etkin rol oynar.

Iron Life, kas gücünüzü artırır, daha sağlıklı bir zihin sağlar ve vücudun enerji üretimini kolaylaştırır. Eğer vücudunuzdaki Demir miktarı düşük ise kendinizi yorgun hissedebilir ve günlük aktivitelerinizi yerine getiremeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Iron Life ihtiyacınız olan Demir mineralini %100 doğal özlerle almanızı sağlar ve kendinizi daha dinç hissetmenize yardımcı olur.​Iron Life Faydaları

  • Yorgunluktan arınmaya yardımcı olur.

  • Güçlü antioksidan kaynağıdır.

  • Hafızayı güçlendirir.

  • Depresif ruh halinden kurtulmaya yardımcı olur.

  • %100 doğal özleriyle vitamin ve mineral takviyesi yapar.


Demir minerali sağlığımız için çok önemlidir. Çünkü demir oksijen taşınmasında rol oynar ve eksikliğinde kişi halsizlik hisseder. Vücuda alınan demir sayesinde hemoglobin ve ferritinin yeterli seviyelere ulaşacağı için kronik yorgunluk ve halsizlik durumları önlenmiş olur, ve kendinizi zihinde hissedersiniz.

40 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page