top of page

Eyes+ LifeKırışıklık Nedir?


Kırışıklıklar yaşlanmanın cilt üzerinde yaşanılan doğal bir olayıdır. Kırışıklıklar ciltte en çok yüz, boyun, eller ve ön kollar gibi güneşe maruz kalan kısımlarda yaşanır. Her ne kadar cilt yapısını ve dokusunu esas olarak genetik belirlese de özellikle açık tenli kişilerde kırışıklıklar daha belirgin olur. Çevresel kirlilik ve sigara içmek de cilt kırışmasına neden olur . Günümüzde kırışıklıklarından rahatsız olan bireyler için, bunları onarmak veya daha az görünür hale getirmek için birçok ve birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Etkili kırışıklık tedavilerinin başında ilaçlar, cilt tedavisi , dolgu ve plastik cerrahi gelmektedir.


 


Kırışıklık Belirtileri Nelerdir?


Kırışıklıklar, bireyin cildinde oluşan çizgilerden oluşur. Bazı kırışıklıklar zaman içerisinde derin çatlaklara veya açıklıklara dönüşebilir. Bu derin çatlaklar özellikle gözler, ağız ve boyun çevresinde yoğun olarak görülür.Cilt görünümü ile ilgili endişeleri olan bireyler bir dermatoloğa gitmelidir. Dermatolog, deri , saç ve tırnak konusunda uzmanlaşmış doktorlara verilen isimdir. Dermatologlar bireyin cildini değerlendirebilir ve bireye uygun şekilde bir cilt bakımı planı oluşturulmasına yardımcı olurlar. Dermatologlar bireylere gerekli durumlarda tıbbi kırışıklık tedavileri de önerebilir.


 


Kırışıklık Neden Olur?


Kırışıklıkların ortaya çıkması çeşitli faktörlerin bağlantılarından ortaya çıkar. Bu faktörlerin bazılarını kontrol etmek olası iken, diğerleri kontrol edilemez.


Yaşlandıkça bireyin cildi doğal olarak daha az elastik ve daha kırılgan bir yapı kazanır. Azalan doğal yağ üretimi ciltte kuruluğa neden olur ve bu da cildin daha kırışık görünmesini sağlar. İlerleyen yaşla birlikte cildin daha derin katmanlarındaki yağları azalır. Bu da gevşek, sarkık bir cilde ve çizgiler ile çatlakların daha çok görünmesine sebep olur.

Ultraviyole ışığa maruz kalmak doğal yaşlanma sürecini hızlandırır. Destekleyici bağ dokusunu kaybeden cilt dayanıklılığını ve esnekliğini kaybeder. Buna bağlı olarak cilt erken sarkmaya ve kırışmaya başlar. Bu nedenle ultraviyole radyasyon erken kırışıklıkların başlıca sebepi olarak görülür. Sigara içmek, sigaranın içindeki maddelerin kolajen üzerindeki etkisinden dolayı ciltte normal yaşlanma sürecini hızlandırarak kırışıklıklara yardımda bulunabilir. 

Eyes+ Life (Genç Bakışlar)


Eyes + Life, göz altındaki kırışıklıkları ve kaz ayağı görünümünü hedef alarak göz çevresine canlılık kazandırır. Konsantre bakım maskesi olarak kırışıklıkların görünümünü azaltır, göz çevresine canlılık kazandırır.

Aydınlık göz çevresi vaat eden Eyes + Life, göz çevresinin daha nemli, genç ve taze görünmesine yardımcı olur.

Eyes + Life düzenli kullanımda daha sıkı görünen bir cilt ve gözle görülür pürüzsüz bir görünüm için etki eder.Eyes+ Life'ın Faydaları


  • Göz çevresindeki yorgunluğu azaltır.

  • Göz çevresinde kan dolaşımını artırır.

  • Göz altındaki koyu halkaları ortadan kaldırır.

  • Yaşlanma belirtilerini azaltır.

  • Cildi nemlendirir ve sıkılaştırır.

  • İnce çizgileri ortadan kaldırır.


Eyes + Life düzenli kullanımda gözle görülür eşsiz bir görünüm için katkı sağlar. Güzelliğinize güzellik katar.

41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page