top of page

Dudak Bakımı İle İlgili Bilgilere Beraber Göz Atalım...

Güncelleme tarihi: 16 Ara 2021Yumuşak, canlı ve pürüzsüz görünümlü dudaklar görünüm açısından önemlidir, fakat dudaklarınızı nemli ve sağlıklı tutmak en önemli faktördür. Dudaklar, vücudumuzun en hassas noktalarından bir tanesidir. Sağlıklı ve canlı dudak görünümü için bakım yapılması gerektiği anlamına gelir. Dudak nemlendiricisi kullanımı soğuk havalarda yeterli olurken düzenli dudak bakımı her mevsim dudakların sağlıklı, nemli ve parlak görünmesine olanak sağlar.


Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?


Kış aylarında dudak çatlaması oldukça sık rastlanan ve tedavisi zor olan bir olaydır. Havanın çok soğuk ve kuru olduğu bölgelerde nadiren ne kadar dudak nemlendiricisi, dudak bakım kremi ya da benzer ürünler kullansanız da yeterli olmayabilir. Düzenli dudak bakımı ve dudak maskeleri ile bu sorun aşılabilir.


Dudak Peelingi Yapın


Geceleri yatmadan önce, kaliteli bir dudak kremi uygulayın. Uyandıktan sonra, ölü veya kuru deriyi nazikçe silmek için nemli bir bez veya yumuşak bir diş fırçası kullanın. Düzenli dudak peelingi dudaklarınızdaki kan dolaşımını artırıp dudaklarınızın daha dolgun, canlı ve renkli görünmesini de sağlar. Dudak rengi solması zaman içerisindeki kan dolaşımının azalması ve yavaşlamasından da kaynaklanabilir. Fakat dudak peelingi yaparken çok nazik ve dikkatli olmayı unutmayın.


Bol Bol Su İçin


Kuru cildin en yaygın sebeplerinden biri yeterince su içmemek. Günde sekiz bardak su içmek vücudunuza birçok yönden fayda sağlayacaktır, daha dolgun görünümlü dudaklar için de ek bir faydadır. Dudaklar neden kurur sorusunun cevabı daha çok dış etkenlerde aransa da aslında yeterince su içmemek nasıl tüm cildin kurumasına neden olursa dudakların da kurumasına sebep olur. Dudak kuruması için dudak nemlendiricileri, dudak kremleri kullanmanın yanı sıra bol bol su tüketimi de ihmal edilmemelidir.


E Vitamini Kullanın


E vitamini kapsülleriniz varsa, sadece bir tane kesip ürünü dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. E vitamini kan dolaşımını hızlandırır ve yeni cilt hücreleri üretmeye yardımcı olarak dudaklarınızı yumuşatır. Tüm cilt bakımı konusunda e vitamini kapsül olarak kullanabilirsiniz. Birçok kozmetik güzellik ürünü içerisinde de e vitamini bulunur. E vitamini, cildin elastikiyetini artırırken aynı zamanda yeni hücrelerin üretilmesini sağlar. Kış aylarında ve yaz aylarında, kışın soğuğun yazın ise güneşin etkisi ile kuruyan cildin onarılmasına yardımcı olur. İçeriğinde E vitamini bulunun ürünler her mevsim rahatlıkla kullanılabilir.


Dudaklarınızı Aloe Vera İle Nemlendirin


Saf aloe vera jeli satın alabilir ya da bu ilaç için evinizdeki bir aloe bitkisinden bir yaprağı kırabilirsiniz. Aloe vera, dudakların en iyi şekilde görünmesine yardımcı olan yatıştırıcı ve iyileştirici özelliklere sahiptir. Cildin genel olarak düzenli temizlenmesi ve nemlendirilmesi gerekir. Gün içerisinde tüm dış etmenlere maruz kalan dudakların çok iyi bir şekilde nemlendirilmesi gerekir. Böylece yaşınız ne kadar ilerlerse ilerlesin dudaklarınız canlı, parlak ve yumuşacık kalmaya devam eder. Düzenli olarak dudak nemlendiricisi kullanıyorsanız aloe vera içeren ürünlerin dudaklarınızı parlatması ya da renklendirmesi pek mümkün değildir.


Dudaklarınızı Doğal Asit İle Canlandırın


Birkaç damla limon suyu kullanarak, dudaklarınızın daha parlak görünmesini ve ölü cildin ortadan kalmasını sağlayabilirsiniz. Limon suyunu cildinize sürün ve cildinizin gözlerinizin önünde parlamasını izleyin. Bunu yapmadan önce önce dudaklarınızın çatlamadığından veya süper kuru olmadığından emin olun, çünkü dudaklarınızda çatlak veya kuruluk varsa çok canınız acıyabilir, dudaklarınız daha kötü bir hale gelebilir.


 

Dudak Sağlığınız için Tam Size Göre!Gold Lips (Altın Güç Dudak)


Gold Lips içerisinde bulunan doğal özler ve 24K altın sayesinde dudak çevrenize ihtiyacınız olan zengin bakımı yapar. Dudaklarınızı baştan aşağı onarır ve taze bir görünüm kazandırır. Dudak kuruluğu ve çatlaması gibi sorunları ortadan kaldırır. Ayrıca dudakları dolgunlaştırır ve nemlendirir.


Gold Lips’ in Faydaları Nelerdir?

  • Dudaklara nem kazandırır.

  • Dudak çevresinde oluşan kırışıklıkları önler.

  • Pürüzsüz hissettirir.

  • Dudak yapısını onarır.

  • Dudaklara parlaklık verir.

  • Dudaklara esneklik kazandırır.


Gold Lips vücuda kollajen takviyesi sağlarken cildi besler ve canlandırır. Dudak etrafındaki ince çizgileri hafifleterek, daha genç görünmesine yardımcı olur ve zengin içeriğiyle dudaklara parlaklık verir.

Gold Lips, içerisinde bulunan 24K Altın sayesinde dudak çevrenize zengin bir bakım yapar. Dudak çevrenizdeki ince çizgileri yok eder ve daha genç görünmenize yardımcı olur, dudaklarınıza parlaklık kazandırır.

93 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page