top of page

Day Life

Güncelleme tarihi: 30 Kas 2021


Ateş Nedir?


Ateşe bakteri yada virüslerin yanı sıra pek çok başka hastalıksa sebep olabilir. Vücutta meydana gelen bağışıklık sistemi cevabının hipotalamusu etkilemesi sonucu, vücut ısısı kısa süreliğine yükselir. Buda kişilerde ateş olarak kendini gösterir. Ateş, bağışıklık sisteminin bir şey ile mücadele ettiğinin göstergesidir. Ateş koltukaltı, ağız kulaktan ölçülebilmektedir. Her bölgede ölçüm farklılıkları gözlenebilir. Ölçüm öncesi sıcak yada soğuk bir şey yenmesi durumunda ağızdan yapılan ölçümler doğru sonuç vermeyebilir. Koltukaltı ölçümlerinde de daha düşük ısılar bulunabilir. 


Ateşin Belirtileri Nelerdir?


Ateşi çıkan kişilerin en belirgin şikayeti titreme ve üşümedir. Kaslar da kasılmaya bağlı olarak seğirmeler gözlenir. Kişilerin kalp atışları buna bağlı olarak metabolizmaları hızlanır. 37 dereceyi geçen ateşlerde metabolizma da %10-12 oranında artış gözlenir. Vücudun sıvı ve kalori ihtiyaçı artar. Kalp ve solunum sistemine ek yük bindiği için vücut yorulur ve halsiz düşer.


Ateşin en sık görülen belirtileri aşağıdaki gibidir:


 • Titreme

 • Üşüme

 • Kalp atışında hızlanma

 • Terleme

 • Baş ağrısı

 • Kas ağrısı

 • İştah kaybı

 • Halsizlik ve yorgunluk

 • Acı hassasiyetinin artması

 • Uyuşukluk

 • Konsantrasyon bozukluğu

Bu belirtilere aşağıdaki semptomlar eşlik ediyorsa acilen bir hastaneye başvurmak gereklidir:


 

Ateşin Nedenleri Nedir?


Normal şartlar altında bir enfeksiyon kaynaklı hafif ateş belirtilerinin 1 ile 3 gün içerisinde kendiliğinden kaybolması, ateş düşürücülere cevap vermesi ve kişinin sağlığına kavuşması beklenir. Ancak geçmeyen, tekrarlayan ateş derecesi yüksek olmasa bile bir enfeksiyonun habercisi olabilir, ciddiye alınmalıdır. 38 dereceye kadar olan ateş hafif ateş olarak kategorize edilirken, 39 derecenin üzeri yüksek ateş olarak kabul edilir. Ayrıca gelişim biçimi ve süresine göre ateş akut, subakut ve kronik olarak üçe ayrılır. Aniden ortaya çıkan ve 7 günden az süren vakalar akut 7-14 gün arası süren ateş subakut ve 14 günden fazla süren ateş kronik olarak değerlendirilmektedir.


 

Day Life (Günün İçinden)


Day Life bantları, soğutucu özelliği ile gün içerisinde daha dinç ve zinde hissetmenize yardımcı olur. İçerisinde bulunan doğal özler (nane yağı, saf su ve aromalar) sayesinde hem ateş düşürücü hemde ağrı kesici etki sağlar. Day Life paketimiz içerisinde bulunan ferahlatıcı doğal özlerden oluşan 10 adet detoks bandı bulunmaktadır. Uygulayacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösteriniz. Bandın koruyucu kağıdını kaldırdıktan sonra belirtilen bölgelere yapıştırınız. İhtiyaç duyduğunuz süre boyunca bandı cildinizde tutunuz. Bandı çıkardıktan sonra cidinizi su ile temizleyiniz. Fiziksel soğutma içindir. Day Life detoks bantları istediğiniz her an kullanıma hazırdır. Yaygın olarak alın bölgesinde kullanılan Day Life tüm bölgeler için kullanıma uygundur. Uygulandığı bölgede 8-10 saat boyunca soğuk etkisi devam etmektedir. %100 Doğal içeriklerimiz Saf su, Nane Yağı , Borneol Bitkisi, Meyve Aromaları .


Day 24 Life (7/24)


Day 24 Life içerisinde bulundurduğu %100 doğal özler sayesinde ağrı kesici etki sağlar ve içerinde bulunan mentol sinir sistemini güçlendirici etki sağlar. Day 24 Life sağladığı soğuk etki sayesinde damarlar daralır, kan akışı hızı azalır. Bu sayede ödem ve enflamasyon azalır. Baş ve diş ağrılarında eklem ve kas ağrılarında mentol içerikli Day 24 Life yüksek oranda rahatlama sağlar. Ağrıları dindirici ve aynı zamanda ferahlatıcı etkisi vardır. Day 24 Lıfe paketimizin içerisinde ferahlatıcı ve ağrı kesici doğal özlerden oluşan 10 adet detoks bandı bulunmaktadır. Can yakmayan, iz bırakmayan kolay kullanımıyla beraber Day 24 Life canlılık ve ferahlık kazandırır. Ürünün etkin süresi 8-10 saattir daha sonra bandı çıkartabilirsiniz. %100 Doğal içeriklerimiz Saf Su, Soğutucu Katman, Nane .


%100 Doğal içeriklerimiz; Saf su, Nane Yağı , Borneol Bitkisi, Meyve Aromaları

39 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page