top of page

Ayak Sağlığı Hakkında Bilgiler Edinelim...

Güncelleme tarihi: 8 Ara 2021Yaşlıları sıkıntıya sokan ve ayak rahatsızlıklarını endişe verici hale getiren, bağımsızlığın önemli bir faktörüdür. Kötü bir sağlık sorunu olarak akla gelmese de, yetersiz ayak sağlığı, bir kişinin yalnız yaşamak, çalışmak ve sosyal etkinliklere katılma yeteneğini çok ciddi biçimde etkileyebilir.


Ayak sağlığı problemleriniz, aynı zamanda, hareketliliği de zayıflatan diz, kalça ve bel ağrısına yol açabilir. 300’den fazla farklı ayak rahatsızlığı vardır. Bazıları kalıtsallığa kadar gidebilir, ancak yaşlanan bir nüfus için bu rahatsızlıkların çoğu ihmalden kaynaklanır. İnsanlar yaşlandıkça, ayakları yayılmaya meyillidir ve ayakların alt kısmını yumuşatan yağlı pedler kaybolur. Yani ayakkabı boyutlarının yaş ilerledikçe büyümesi gerekecektir. Ayrıca kilo artışı da kemik ve bağ yapısını etkileyebilir.


Sağlıklı Ayaklar İçin Kısa Bilgiler

Ayağınıza uygun ayakkabılar giyin. Ayağınız çıplak halde nasıl görünüyorsa ayakkabı içerisinde de aynı görünmeli. Ayağınızı sıkacak dar, kısa ya da yüksek topuklu ayakkabılar sağlığınızı olumsuz etkileyecektir.

Düzenli yürüyüş yapın. Yürüyüş ayaklarınız için en iyi egzersizdir. Dikişsiz çoraplar tercih edin. Bu ayağınızda oluşacak tahrişleri engelleyecektir. Ayaklarınızı her gün yıkayın ve temiz tutmaya çalışın. Kızarıklık, şişlik, yara, renk değişimi veya çatlaklar fark ederseniz ayak sağlığı uzmanına mutlaka danışın. Ayaklarınızı temizledikten sonra mutlaka iyi bir şekilde kurulayın. Nemli kalan ayaklarda mantar görülme durumu çok yüksektir.Ayak Sağlığınız için Tam Size Göre!Gün içerisinde çevresel faktörler ile yediğimiz içtiğimiz kullandığımız birçok madde vücutta toksin olarak birikebiliyor. Vücudun bu toksinleri uzaklaştırmak için detoks çabasını destekleyen Foot+ Life Rose, vücudu zararlı atıklardan arındırmaya yardımcı oluyor.

64 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page